samochody do 10 tysięcy

Samochody do 10 tysięcy złotych – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Brak komentarzy do Samochody do 10 tysięcy złotych – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Czy 10 tysięcy złotych to budżet, który pozwoli nam cieszyć się nowym samochodem? I tak i nie. Z pewnością nie jest to kwota, która pozwoli na zakup nowego czy kilkuletniego samochodu, ale z powodzeniem może pozwolić kupić auto, które ułatwi nam codzienne podróżowanie i załatwianie sprawunków. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach decydując się na zakup auta do 10 tysięcy złotych. Jakich? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Po pierwsze trzeba liczyć się z tym, że auto nie będzie najmłodsze. Może też być w nim coś do zrobienia – to normalne. Zwłaszcza jeśli chcemy kupić samochód lepiej wyposażony a poniżej ceny rynkowej. Jeśli jednak nie mamy mocno wygórowanych wymagań, spokojnie możemy znaleźć zadowalające autko w kwocie do 10 tysięcy złotych. Najłatwiej znaleźć będzie kompakt lub nieduże auto miejskie. Warto podejść do zakupu realistycznie – raczej w tym budżecie nie otrzymasz igły w młodym roczniku – jednak jeśli jesteś w stanie zaakceptować trochę wyższy przebieg i jakieś drobne naprawy części eksploatacyjnych to jak najbardziej możesz znaleźć coś co spełni Twoje oczekiwania.

To, że samochód jest leciwy a budżet nienajwiększy nie oznacza, że nie możesz mieć pewnych wymagań. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę:

  • silnik – dobrze posłuchać czy równo pracuje oraz zwrócić uwagę na nadmiernie wydobywający się dym z rury wydechowej (zwłaszcza niebieski kolor powinien nas zaniepokoić, ponieważ świadczy on o spalaniu zbyt dużej ilości oleju przez silnik)
  • nadwozie – dobrze jest pooglądać czy auto jest pordzewiałe. Jeśli tak to trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane z naprawami blacharsko – lakierniczymi, które warto zrobić po zakupie, aby rdza nie posuwała się dalej.
  • wnętrze samochodu – warto zobaczyć czy wnętrze jest w dobrym stanie, oczywiście trzeba liczyć się z drobnymi niedociągnięciami, ale ogólnie pamiętajmy, że musimy się w nim dobrze czuć – w końcu tam będziemy spędzać czas w podróży. Jeśli nie palimy to z pewnością nie przypadnie nam do gustu auto, w którym było palone.
  • dokumentacja samochodu – należy sprawdzić czy auto ma wszystkie dokumenty niezbędne do jego sprzedaży i rejestracji. Minimum to dowód rejestracyjny i karta pojazdu – są to dokumenty, bez których nie jesteśmy w stanie zarejestrować samochodu. Jeśli auto nie jest zarejestrowane na osobę sprzedającą samochód najważniejsze aby zachowana była ciągłość umów pomiędzy sprzedającymi.

Samochodami z ponadnormatywnym przebiegiem warto wybrać się na stację diagnostyczną i dla pewności przejechać przez ścieżkę diagnostyczną. Takie sprawdzenie pojazdu da nam aktualną wiedzę na temat zużycia poszczególnych części eksploatacyjnych oraz ogólnego stanu pojazdu oraz ewentualnego pozytywnego przejścia badania technicznego w przyszłości.

Reasumując, na rynku obecnie można znaleźć sensowne samochody do 10 tysięcy złotych, jednak trzeba być nieco wyrozumiałym w kwestii ewentualnych uszkodzeń, lakierowań czy wymian części eksploatacyjnych.

Sprawdzone auta do 10 tysięcy z ważnymi opłatami i gotowe do jazdy możesz znaleźć TUTAJ.

 

 

 

facebook